Būdama 25-erių Edita Daugėlaitė prarado veiksnumą. Neveiksnumas žmogaus teisių ekspertų yra prilyginamas civilinei mirčiai, kadangi taip asmuo netenka visos galios priimti bet kokius sprendimus, o globėjai įgauna teisę tvarkyti jo gyvenimą pačiam žmogui tame nedalyvaujant. Ši praktika neatitinka Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įsipareigojimų, visose srityse yra kritikuojama, tačiau iki šiol plačiai taikoma.
Editos veiksnumą jau anksčiau bandyta atstatyti teismuose, bet abi patirtys buvo nesėkmingos ir paliko daug nuoskaudų: kaunietei ypač įsiminė nesaugumo ir nejaukumo būsenos, kadangi abukart su ja tiesiogiai nebendravo nei advokatas, nei teisėjai, moteris buvo verčiama jaustis nelygiaverte proceso dalyve. Nemalonus ir žeminantis savo gebėjimų įrodinėjimas vis tiek privedė prie neigiamų teismo išvadų dėl Editos galimybės savarankiškai rūpintis savimi gaunant padedančio specialisto pagalbą.
Tačiau 2021 metais, pradėjus planuoti naują, trečią, bandymą sugrąžinti Editos veiksnumą, jai buvo pradėta teikti pagalbos priimant sprendimus paslauga, leidusi geriau suvokti situaciją ir tinkamai pasiruošti teisėjų klausimams. Moteris pasirinko darbuotoją, kuria pasitiki, ir su ja nuosekliai dirbo: kassavaitiniai pokalbiai buvo ir apie emocinę savijautą, ir finansų valdymą, taip pat apie artėjantį teismo procesą, jame dalyvausiančius žmones, galimus klausimus, procedūros prasmę. Socialinė darbuotoja Indrė Jurgėlaitė naudojo lengvai supranatamą žodinę komunikaciją, simbolių korteles, pritaikė Editos gebėjimus atitinkančias užduotis, lavinusias aplinkos pažinimą. Buvo suorganizuotas gyvas susitikimas su advokatu, kuris prieinama kalba papasakojo, kas laukia, ir kokios yra perspektyvos. Moteris galėjo kruopščiai pasiruošti laukiančiai patirčiai, todėl šįkart teismo salėje jautėsi užtikrinčiau ir galėjo daug įtikinamiau atskleisti savo galimybes, ko rezultatas – sėkmingas veiksnumo susigrąžinimas. Teigiama teisminio proceso baigtis siejama būtent su įgyvendintomis pagalbos priimant sprendimus priemonėmis, kurios iki tol nebuvo aktyviai taikomos.
Kampaniją #KovotiVerta finansuoja Aktyvių piliečių fondas, Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, įgyvendinant projektą „Negalios skėčio stiprinimas – efektyviai advokacijai ir veiksmingai komunikacijai”.