Vyras laiko dokumentą ant kurio parašyta - Reagavimas į ekstremalias situacijas

Mokymai apie žmonių su negalia poreikius ekstremaliųjų situacijų metu

Tikslinė auditorija –  priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Civilinės saugos valdybos kolegos;

Vieta: Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio rengimo skyriuje Miško g. 7, Valčiūnuose, Juodšilių sen., Vilniaus r. sav. (54.547571661393604, 25.262182188521297);

Mokymų laikas 9.30 – 15.00 val.

“Žinojimas saugo” – taikli žinutė informacinei civilinės saugos kampanijai, inicijuotai PAGD kartu su Vidaus reikalų ministerija. Karas Ukrainoje ir nuolatinė geopolitinė įtampa tapo akstinu mūsų valstybei peržiūrėti dešimtmečiais neatnaujintus dokumentus, susijusius su civiline sauga bei ruošti visuomenę, ją nuosekliai informuojant.

Ypatingai svarbu, kad programose išskirtos labiausiai pažeidžiamos grupės bei numatomos atskiros priemonės jų pasirengimui ekstremaliosioms situacijoms užtikrinti.

Tačiau, kiek patys civilinės saugos ekspertai ir kitų reagavimo grandžių specialistai yra pasirengę tokių bendruomenių lankymui? Nežinojimas, kaip užmegzti kontaktą su kalbančiu gestų kalba ar neregiu ir visiškas pasimetimas, bendraujant su žmonėmis, kurie turi intelekto ar raidos sutrikimų – tai sukelia sunkumų kasdieniame šių žmonių gyvenime, o ekstremaliose situacijose gali turėti negrįžtamų pasekmių ar net kainuoti gyvybę.

Lietuvos negalios organizacijų forumas (LNF), po savo skėčiu vienijantis 16 nacionaliniu mastu veikiančių organizacijų, kalba trijų šimtų tūkstančių piliečių – žmonių su negalia, jų artimųjų – vardu. Mes įsitikinę, kad efektyvus yra tik abipusis žinojimas. Šie mokymai skirti supažindinti su skirtingų negalių specifika, know-how, kaip elgtis su žmogumi, teikiant informaciją, tikslinę pagalbą bei vykdant gelbėjimo darbus; koks artimųjų vaidmuo, būtinos papildomos techninės priemonės ir kita.

Mokymų tikslas – suteiktos medžiagos pagrindu paskatinti atsakingų institucijų diskusiją ir veiksmus bendrųjų civilinės saugos programų adaptavimui žmonių su negalía poreikiams šiuo metu turimais resursais bei infrastruktūra.

Programa: 

09.30 – 10.00 Negalios samprata. Žmonių su negalia padėtis Lietuvoje (LNF).

10.00 –13.45 Negalia civilinės saugos kontekste: žmonių poreikiai, bendravimo ypatumai, patiriamos kliūtys, aplinkos prieinamumas:

10.00 – 10.45 Intelekto negalia ir raidos sutrikimai (Barbora Suisse, VŠĮ Draugiški autizmui )

10.45 – 11.30 Klausos negalia (Vaida Lukošiūtė, Lietuvos kurčiųjų draugija)

11.30 – 12.00 Pertrauka

12.00 – 12.45 Regos negalia (Vilmantas Balčikonis, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga)

12.45 – 13.45 Judėjimo negalia (Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga)

13.45 – 14.00 Pertrauka

14.00 – 14.40 Ukrainos patirtis teikiant pagalbą žmonėms su negalia ekstremaliose situacijose. Rengiamos metodikos ir rekomendacijos specialistams (Ramunė Šliuožaitė, LNF).

14.45 – 15.00 Klausimai, atsakymai, apibendrinimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *