Jaunimo su negalia pilietinio aktyvumo tyrimas

Jaunimas su negalia dažnai susiduria su ribotomis galimybėmis dalyvauti jaunimui skirtose veiklose ir tinkamai gauti reikiamas paslaugas. Negalios organizacijos pastebi mažą jaunimo įsitraukimą ir domėjimąsi darbo galimybėmis nevyriausybiniame sektoriuje, advokacijos srityje.

Siekiant nustatyti jaunimo (ne)įsitraukimo priežastis ir galimybes juos motyvuoti aktyviau įsitraukti į negalios teisių advokaciją, LNF inicijavimo jaunimo su negalia pilietinio aktyvumo tyrimą.

Tyrimo metu sukurta kiekybinė internetinė apklausa skirta jaunimui (18-35 m.). Taip pat buvo atliktos fokusuotos grupinės diskusijos su negalios NVO atstovais, studentais ir dirbančiais jaunais žmonėmis su negalia, 18-35 metu amžiaus.

Pagrindiniai tyrimo atradimai:

  • Jaunimo su negalia įsitraukimas į visuomenines veiklas ir advokaciją dažnai yra ribotas dėl informacijos stokos, reikiamų įgūdžių trūkumo, neprieinamų paslaugų ir asmeninių aplinkybių, tokių kaip laiko trūkumas dėl darbo ar mokslų.
  • Jaunimo su negalia įsitraukimą į advokaciją ir pilietines veiklas stipriai veikia jų asmeninis santykis su negalia.
  • Nevyriausybinės organizacijos susiduria su žmogiškųjų, laiko ir finansinių išteklių trūkumu.
  • Jaunimo su negalia požiūriu negalios organizacijos dažniausiai siejamos su stovyklomis, renginiais ir laisvalaikio veiklomis, tačiau retai su advokacija ar teisių gynimu.
  • Jaunimo požiūris į negalios organizacijas yra nevienareikšmis – vieni jas vertina kaip svarbią bendruomeniškumo ir savitarpio pagalbos erdvę, kiti jas suvokia kaip atskirties stiprinimą.
  • Mažesniuose Lietuvos miestuose trūksta veiklų, paslaugų ir organizacijų jaunimui su negalia, o tai dar labiau apsunkina jų socialinę įtrauktį.

Pilną tyrimo ataskaitą galite skaityti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *